گل سنگ

هرآنچه که باید درباره گل سنگ بدانیم !

گل سنگ

اولین نکته ای که لازم است درباره­ی این گیاه بدانبم عمر محدود آن است. در واقع در بهترین شرایط نگهداری عمر گل سنگ حدود یک سال و اندی است و پس از آن از بین می­رود. از لحاظ ظاهری دارای ساقه­ی نازک و علفی و برگ های خال دار،در سه رنگ صورتی، قرمز و سفید در بازار به فروش می­رسد. نور برای گل سنگ نقش حیاتی دارد در صورتی که نور کافی نداشته باشد گیاه تغییر رنگ داده و سبز تر می­شود. غیر از تغییر رنگ کمبود نور بر رشد گیاه هم موثر بوده و آن را ضعیف می­کند.

بهترین شرابط نوری برای گل سنگ ، نگهداری آن در نور کامل غیر مستقیم است. در مورد آبیاری باید بدانیم که در فصول رشد گیاه که تابستان و بهار هستند، آبیاری باید دائم و منظم باشد به عبارتی سطح خاک باید مرطوب بماند و حجم آب در هر نوبت آبیاری باید به حدی باشد که آب از زیر گلدان خارج نشود، تا عناصر غذایی خاک از دست نرود. در زمستان و پاییز لازم است دفعات آبیاری کاهش یابد تا گیاه وارد رکود شود و استراحت کند، هم چنین در زمان رکود باید دما هم کمتر شود البته در نظر داشته باشید که گل سنگ نسبت به سرما و گرمای شدید مقاوم نیست و نباید در معرض نوسان های دمایی شدید یا تنش های آبیاری قرار گیرد.

نکته­ی دیگر در رابطه با آبیاری گیاه این است که آب نباید روی برگ ها بریزد چرا که باعث پوسیدگی و از بین رفتن برگ می­شود و باید مستقیما سطح خاک آبیاری شود. خاک مناسب گل سنگ، خاک های ویژه­ی گیاهان آپارتمانی است. با توجه به این توضیحات می­توان نتیجه گرفت گل سنگ در مجموع گیاه مقاومی نیست. این گیاه از طریق بذر و قلمه­ی ساقه تکثیر می­شود اما تکثیر آن از طریق بذر روش مطمئن تری است . بذور را اوایل بهار بکارید و نور و آب زیاد در اختیارشان قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *